Firma Auto Centrum rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku. Jako cel nowo powstałej spółki, jej założyciele obrali zaspokojenie rosnących wymagań klienteli lokalnego rynku motoryzacyjnego. Przedmiotem działalności otwartej hurtowni Auto Centrum stała się dystrybucja części zamiennych i akcesoriów do samochodów produkcji zachodniej ze szczególnym naciskiem na auta produkcji niemieckiej.

W pierwszym okresie asortyment firmy obejmował głównie części zamienne do samochodów marki Ford. Niedługo potem Auto Centrum wprowadziło do swej oferty również części do samochodów marki Opel. Wkrótce ukształtował się ostateczny charakter Spółki i hurtownia Auto Centrum zaopatrywała już znaczną część istotnych punktów serwisowych oraz podmiotów zajmujących się sprzedażą akcesoriów do aut produkcji zachodniej. Równocześnie z wzbogaceniem swojej oferty produktów o części do większości zachodnich marek Auto Centrum konsekwentnie poszerzało obszar działania zdobywając coraz więcej odbiorców na terenie całego kraju.

Kładąc wyraźny nacisk na ciągłe uzupełnianie swojej oferty, zespół wykwalifikowanych pracowników Auto Centrum od 25 lat konsekwentnie dokłada wszelkich starań by zadowolić jak najszerszą grupę kontrahentów. Zespół doświadczonych pracowników nieustannie analizuje rozwój rynku motoryzacyjnego oraz pilnie obserwuje aktywność konkurencji poszukując dla swoich odbiorców nowych rozwiązań.

Budując strategię marketingową założyciel firmy – Waldemar Kula – położył szczególny nacisk na sprzedaż hurtową nie zapominając jednak o klientach detalicznych dla których Auto Centrum uruchomiło lokalne punkty sprzedaży detalicznej.

Powiększające się grono zadowolonych klientów potwierdza niezmienną od 25 lat rzetelność i dbałość firmy Auto Centrum o interesy zarówno większych odbiorców jak i klientów indywidualnych. W chwili obecnej Auto Centrum posiada w swojej ofercie produkty niemalże wszystkich znaczących producentów części do samochodów zachodnich.

Szczycąc się wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej Auto Centrum starannie dobiera do współpracy tylko najlepszych producentów, zapewniając klientom wyłącznie produkty najwyższej jakości i czyniąc się w ten sposób partnerem godnym wyboru i zaufania.